5 Günde İngilizce | Hızlı İngilizce

Hızlı İngilizce

 

İngilizce kurs İngilizce dil okulu ve İngilizce eğitim araştırmanızda; İyi ingilizce kursu, iyi ingilizce eğitimi, iyi ingilizce öğrenmek ve iyi ingilizce konuşabilmek ana ihtiyaç. İngilizce kursları arasında doğru seçim, İngilizce Kursu araştırmasında en önemli adım. İngilizce eğitimi ve İngilizce öğrenmek aynı sonuçları vermeli. İngilizce dersleri araştırmanızda İngilizce öğren İngilizce konuş İngilizce eğitim verimi amacına ulaşmış kişilerin yorumlarını araştırmanız önemli. İngilizce eğitimi için aşağıdaki linkler size en iyi ingilizce kurs seçeneğini gazetecilerin tecrübe ve seçimleri ile verecek.

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/bes-gunde-ingilizce-olur-mu-9024330

Beş günde İngilizce olur mu? Hürriyet Haber26.05.2008 - 10:57 | Son Güncelleme: 26.05.2008 - 11:15
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Beyoğlu’nda yürürken önümde lise öğrencisi olduğu belli olan 3 genç yürüyordu. Ortadaki genç arkadaşlarına turiste nasıl yol tarif ettiğini anlatıyordu: “Turiste dedim ki go,go,go, (sonra kolunla sağ tarafı gösterip) go,go,go” ardından da kahkahaları patlatıyorlardı. Bu manzara, 6 yıllık ortaöğretim, 4 yıllık üniversite olmak üzere toplam 10 yılda İngilizceyi “My name is”, It’s a book” düzeyinde öğretebilen İngilizce, eğitim sisteminin yanlışlığını anlatan acı bir gerçek olarak önümüzde duruyor.

Onbinlerce insan İngilizce öğrenmek için kurslara milyonlarca lira akıtıyor.
Peki, 5 günde İngilizce konuşulur mu? Alta Eğitim, yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanan “Suggestopedia” yöntemini kullanarak 
“5 günde İngilizce” konuşturduğunu iddia ediyor. Pek bu mucizenin gerçekleşmesi mümkün mü?
Alta Eğitim ve Danışmanlık yurtdışından getirttiği program ile, 7 yıldır Türkiye’de bu işi yapıyor.  Program, kişilerin algılama kapasitelerinin önündeki engelleri kaldırarak, maksimum konsantrasyon ile maksimum öğrenmeleri esasına dayanıyor. Farklı ve yeni öğrenim metodu aracılığıyla öğrenme hızı arttırılıyor.
5 GÜN BOYUNCA TÜRKÇE YASAK DÜŞÜNÜN

Alta Eğitim Danışmanlık'ın Genel Müdürü Fırat Cem Utku’ya soruyoruz, “Tanıtımınızdaki ’5 günde İngilizce’ sözü ilk duyuşta insana biraz kandırmaca gibi geliyor. Siz nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?”
“Biz bu eğitim sistemini 7 yıldır başarıyla sürdürüyoruz. UNESCO destekli bir program bu. Bunu şöyle düşünün. Bir yelkenli ile her gün iki saat yelken açarsanız ne kadar ilerleyebilirsiniz? Bir de 5 gün boyunca hiç durmadan yelken açtığınızı düşünün. Varacağınız nokta çok daha ileri olacaktır. Çok sayıda işadamı, belediye başkanı, sanatçı bizim 5 günlük eğitimimizden geçti. Ve çok olumlu dönüşler aldık. Örneğin tek kelime İngilizce bilmeyen bir belediye başkanı bizim eğitimden geçtikte iki gün sonra beni aradı, ‘yabancı konuğuyla nasıl sohbet ettiğini, herkesin nasıl şaşkınlık ve hayranlıkla kendisini izlediğini’ anlattı, onlarca kez teşekkür etti.”
Genel Müdür Utku, “tek kelime İngilizce bilmeyen bir kişiye 5 günde nasıl İngilizce konuşturuyorsunuz. Türkçe kullanmadan nasıl diyalog kurabiliyorsunuz” sorumuza da, “Yöntemin sırrı algılama kapasitesini artırmaya dayanıyor olması. Dil öğreniminin aktif bir süreç haline gelmesi için öğrencilerin görme, duyma gibi tüm duyularına hitap ediliyor. Kurs sonunda da 550 kelime, üç temel gramer ve korkusuzca konuşma yeteneği kazanmış oluyor. Yani hiç dil bilmeyen biri eğitimin sonunda yurtdışında kendi ifade edebilir hale geliyor.

————————————————————

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2010/09/05/unlulere_5_gunde_ingilizce_ogretti

Ünlülere 5 günde İngilizce öğretti
5 günde İngilizce eğitim sistemini Türkiye'ye getiren ALTA hedef büyüttü. Türkiye'de kurumsal firmalardan, siyaset adamları ve bakanlara kadar İngilizce öğreten şirket başta İtalya olmak üzere Avrupa'da şubeleşecek SİNAN ÖZEDİNCİK Ekonomi Haberleri
Giriş Tarihi: 5.9.2010 Özellikle yabancı ülkelerde yaşayan Türklerin, ve Türkiye'de yaşayan ve kurumsal firmalarda üst yönetici olarak çalışan yabancıların talep ve tercih ettiği sistem, aslında 1960 yıllında Bulgar bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lozanov tarafından demir perde ülkeleri zamanında casus yetiştirmek için oluşturulmuş. "2001 yılında yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye'de dil eğitiminin eksikliğini gördük ve yeni bir sistem arayışına başladığımızda Almanya'nın en büyük üniversitesi Münih Üniversitesi'nde ve Avrupa'da daha bir çok üniversitenin kürsüsünde eğitim olarak verilen bu sistemle tanıştık. Türkiye için yeniledik ve önce kurumsal firmalarla daha sonra açık gruplara eğitim vermeye başladık. 
ORTAKLIKLAR TAMAM 
Türkiye'de sadece İstanbul'da Levent ve Caddebostan olmak üzere 2 eğitim merkezimiz var" diyen şirketin sahibi Fırat Utku "Türkiye genelinde özellikle kıyı şeridi illere şube açmayı hedeflerken, İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinden bize gelen eğitim talepleri için orada kuracağımız şubelerimiz için ortaklık görüşmelerimiz tamamlandı. Şimdi Kuzey Irak Musul Valisi ile ortaklık görüşmelerimiz başladı. İleride bu sistemi İngiltere ve Amerika'da kurmayı planlıyoruz" dedi. 
Bu sistemin geçmişi nedir? Berlin duvarının yakılmasıyla bu sistem Almanya'da çok yayılıyor. Biz bunu ilk getirdiğimizde sadece şirketlere gidiyorduk. 5 yılımız böyle geçti. Sonrasında artık şirketler dışına da açıldık. 
Sistem nasıl işliyor? Sabah 9'da başlayıp akşam 18'e kadar bir gün geçiriyorsunuz. Cep telefonu yok. Türkçe konuşmak yasak. Sınıflar 4-5 kişilik, o gruplarda aynı seviyelerde kişiler var. İsminiz bile yabancı oluyor. Mesela Meral Akşener, Mary olmuştu. Kahve molası veriyorsunuz ama grupla beraber... Böyle olunca beyniniz Türkçe'den uzaklaşıyor ve biz oraya hemen İngilizce'yi verebilir hale geliyoruz. İşin sırrı burada... Katılımcıların yarısı 3. gün İngilizce rüya görmeye başlıyor. 
Aylarca kursa giderek İngilizce zor öğreniliyor. Peki 5 günde nasıl oluyor? Bunun nedeni dağınıklık. Öğrenim metodlarındaki eksikleri ortadan kaldırarak insanı sadece konuşmaya iten bunun yanına gramer, kelime, konuştuğunuzu anlama ve gördüğünü yazabilmeyi koyan bir sistem. İlk gün Türkçe konuşmadığınız için su bile İngilizce istemek zorundasınız. Hiç bilmeyen birisine 550 kelime öğretip konuşturabiliyorsunuz. 
Kimler ders aldı?
AC Nielsen, AK Emeklilik, Alarko, Banvit, BP Türkiye, Compaq, Denizbank, Efes Pilsen, EnerjSA, Enka, Esas Holding, Farma-Tek, Garanti Bankası, General Elektrik, Gilan, Hayat Kimya, Karsan, Koç Bryce, Mercedes- Benz, Microsoft, Pfizer, Philip Morris, Siemens, STFA, Yapı Kredi Bankası, Tetrapak gibi bir çok kurumsal firmanın üst yöneticileri, Mehmet Aslantuğ, Demet Akbağ, Ebru Şallı, Zara, Ziynet Sali, Yaşar, Nurgül Yeşilçay gibi ünlüler... 

————————————————————

http://www.amerikakonsoloslugu.com/5-gunde-ingilizce

5 Günde İngilizce
İngilizce Dil Eğitimi - 5 Günde İngilizce
Küresel iletişim dili olarak kabul edilen İngilizce, Dünya’da yaklaşık olarak 2 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. İngiltere, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda ve birçok ülkede resmi olarak kullanılan dildir. Ayrıca resmi dil olarak kullanılmayan birçok dünya ülkenin eğitim müfredatında öğrenilmesi zorunludur. Özellikle iş dünyasında çok önemli unsur olan bu dil her sektörde bilinmesi gerekir. Herhangi bir bilimsel araştırma ile ilgili en çok bilgi İngilizce olarak yayımlanmaktadır. Kendi dilinizde zaman zaman kısıtlı bilgiye ulaşabilirken İngilizce dokümanları incelediğinizce çok daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilmektesiniz. Ayrıca İngilizce öğrenerek diğer ülkelerde yaşayan insanlar hakkında geniş çaplı bilgilere kolayca erişme imkânı elde edilir. Bu dili öğrenmek için birçok insan çeşitli yöntemler uygulayan İngilizce kurslarına kayıt olarak öğrenimini gerçekleştirmektedir. İngilizce öğrenme tekniklerini üç ana başlığında inceleyebiliriz.
İngilizce Öğrenme Teknikleri
Doğru ve etkili biçimde İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artmakta, bu yüzden bu kişiler çeşitli profesyonel kurumlardan İngilizce eğitimi için ders almaktadır. Bu kurslarda çeşitli yöntemler ile etkili bir biçimde İngilizce öğretilmektedir.
Bazı insanlarda dil öğreniminde yatkınlıklar vardır. Diğer insanlar içinse dil öğrenmek zorlayıcı olabiliyor. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için genellikle kullanılan üç farklı öğrenim metodu vardır. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler bu metotlardan kendilerine uygun olanı seçip üzerinde çalışmaya başlamaları gerekir. Bu üç ana öğrenme metodu dinleme, görsel hafıza, fiziksel hareket ile öğrenme.
Dinleme Yöntemi ile Öğrenme
Dinleme ile İngilizce öğrenmek isteyen kişiler dinleme ve konuşma metoduyla rahatlıkla istedikleri seviye geleceklerdir. Dinleme ile öğrenen kişiler herhangi bir yazıyı okuyarak anlamakta zorluk çekmesine karşın sesli olarak anlatılan konunun ne söylendiğini rahatlıkla anlayabilir. Peki dinleyerek İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin yapması gerekenleri maddeler şeklinde aşağıda sıraladık.

            • Başlangıçta en basit İngilizce dili ile ilgili ses kayıtlarını (günlük konuşmalar, selamlaşma, alışveriş konuşmaları) dinleyin. İnternette bu günlük konuşmalar ile ilgili kayıtlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

            • Dinleyebildiğiniz kadar sesli olarak kayda alınmış kitapları dinleyin.

            • Uzman olduğunuz bir ders ile ilgili ses kayıtlarını dinleyin. Bunu belli aralıklar ile tekrarlayın.

            • Duyduğunuz her şeyi içinizden sessizce tekrar edin ve sonradan anlayabileceğiniz basit notlar alın.

            • Müzik dinleyerek aynı zamanda şarkı sözlerini de ekrandan takip edin.

            • Altyazılı olarak İngilizce filmleri, dizileri ve televizyon şovlarını izleyin. Dinlediğiniz cümleleri anlamaya odaklanın.

            • Ana dili İngilizce olan kişiler ile çeşitli yollardan konuşmaya çalışın.

Görsel Hafıza Yöntemi ile Öğrenme
Görsel hafızası kuvvetli olan kişiler çizelge tutarak veya görsel notlar alarak konuyla ilgili yazıları istedikleri şekilde hafızaya almaktadır. Bu yüzden kişiler istedikleri bilgileri görsel notlar alarak ve konuyla ilgili bilgileri kafada canlandırarak öğrenme metodu uygulayabilir. Bu metotları sıralayacak olursak.

            • Aldığınız notları renklendirerek ve önemli yerlerin altını çizerek daha kolay bir şekilde kılda kalıcı hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bu teknik unuttuğunuz yerlere kolayca tekrarlama ve bulma imkânı sağlayacaktır.

            • Not defterinize öğrendiğiniz tüm kelimeleri yazarak karşılarına kendi dilinizdeki karşılığını yazıp kelimeyi cümle içerisinde kullanıp gözden geçirin.

            • Öğrendiğiniz yeni kelimeleri alaka düzeyine göre gruplandırın. Gruplandırdığınız kelimeler ile ilgili görseller hazırlayın.

            • Hafızanızda tuttuğunuz kelimeleri tekrar tekrar kendi kurduğunuz cümleler içinde kullanın. Kurduğunuz bu cümleler kelimeleri hafızanızda tutmak için büyük etken olacaktır.

            • Okuma esnasında cümleleri en basit şekilde anlamaya çalışın daha sonra detaylar ile ilgilenin.

            • Çeşitli görseller kullanılarak anlatılan İngilizce videolar izleyin. Görseller ile anlatılan bilgileri gramer yönünden anlamaya çalışın.

            • İngilizce filmleri, televizyon programlarını hatta çizgi filmleri mümkünse altyazılı izleyin.

            • Bol bol görsel içerik olan İngilizce çalışma kitapları inceleyin sorulan soruları cevaplayın. Kitapla ilgili tüm çalışmaları bitirdikten sonra kısa bir şekilde tekrar gözden geçirin.

            • Online olarak testlere katılın İngilizce seviyenizi belli aralıklar ile ölçerek ilerlemenizi kaydedin. Ardından seviyenizi bir üst kademeye çıkartın. Kendinizi daha çok zorlayın. Daha zorlayıcı cümleler kurarak öğreniminize devam edin.

Fiziksel Hareket ile Öğrenme
Herhangi bir bilgiyi fiziksel aktivite yoluyla öğrenme metodudur. Bazı insanlar öğrenmek istedikleri konuyu yaparak öğrenmeye meyillidir. Bu yüzden fiziksel aktivite ile öğrenmek istedikleri konuyu daha verimli bir biçimde öğrenebilir. Bu metot ile dil öğrenimi içinde çok uygun bir tekniktir. Bu tekniği kullanarak İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için maddeleri aşağıda sıraladık.

            • Herhangi bir elektronik materyal (bilgisayar, telefon vb.) kullanmadan İngilizce dili ile ilgili konuları el yazısı ile not defterinize yazın.

            • İngilizce gramerini öğrenmek için birebir veya online (çevrimiçi) olarak arkadaşlarınızla gramer ile ilgili oyunlar oynayın.

            • İngilizce pratik konuşmak için arkadaşınızla rol yapma tarzında fiziksel aktivite gerektiren oyunlar oynayın.

            • Çalışma süreleriniz boyunca 10 dakikada 1 kısa süreli molalar verin. Mola aralarında etrafta gezintiler yaparak kendinizi şarj edin.

            • Öğrendiğiniz tüm kelimeleri vücut hareketleri ile ifade etmeye çalışın. Bu hareketler öğrendiğiniz kelimeler ile bağdaşarak beyninizde yer edinecektir ve sonradan unutabilecek olan kelimeleri kolayca hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

            • İngilizce konuşulan bir ülkeye giderek birinci elden İngilizce dilini canlı olarak birebir tecrübe edebilirsiniz.

            • İnternet üzerinden İngilizce bilen ve sizin dilinizi öğrenmek isteyen kişiler ile irtibata geçerek bilgi takasında bulunabilirsiniz.

Uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi öğrenmek her geçen gün daha önemli hale gelmekte.
Bu dili normal eğitim müfredatına göre çeşitli nedenlerden dolayı öğrenemeyen milyonlarca insan İngilizce kurslarına kayıt olarak İngilizce öğreniyorlar. İngilizce öğrenmek için uygulanan çeşitli metotlar ile İngilizce seviyenizi kolayca geliştirebilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucu standart öğrenim yoluyla öğrenilen konular kısa sürece hafızadan siliniyor ve hatırlanması güç hale geliyor. Bu yüzden anlattığımız teknikleri günlük yaşamınızda uygulayarak kısa sürede etkili biçimde İngilizce öğrenebilir ve öğrendiğiniz bilgileri akılda kalıcı bir hale getirebilirsiniz. Sizlere anlattığımız metotlardan kendinize uygun olanı belirleyerek her gün kendinize birkaç dakika ayırarak yaptığınız pratikler ile farkı görebilirsiniz.

————————————————————

http://www.milliyet.com.tr/--gunde-ingilizce-konusmak-mumkun--egitimyurtdisi-1174604/

5 günde İngilizce konuşmak mümkün!
Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yöneticileri, bürokratlar, kamu yöneticileri ve sanat dünyasının önde gelen isimleri yeni bir program keşfettiler.
Sitene Ekle
Koç Holding (Koç Sistem/Koç Bryce) tarafından Türkiye kurumsal satışları desteklenen, Avrupa kaynaklı UNESCO onaylı ve Maximillian (Almanya’nın 2. büyük) Üniversitesi kaynaklı program; İstanbul Levent ve Bağdat Caddesi’ndeki, köşk bahçesi, açık büfe yemek ve şarap ikramları ile 5 tam günlük kamp süreci olarak sunulurken, bu yeni İngilizce öğrenme teknolojisi, üst gelir grubu için etkin sonuçları konuşulur düzeyde İngilizce ile veriyor. Katılanlar 5 günde İngilizce konuşur hale geliyor.
ALGILAMA KAPASİTENİZİ ARTIRIN, “5 GÜNDE İNGİLİZCE” KONUŞUN…
Alta Eğitim yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanan “Suggestopedi” yöntemini kullanarak “5 günde İngilizce” konuşturuyor…
İş dünyasının en büyük ihtiyacı İngilizce gelişimi! Ancak ilginçtir ki bu büyük ihtiyaç, gelişen teknolojiye rağmen halen etkin bir çözüm metodu bulamamıştı şimdiye kadar.Artık avrupada son 15 yılın akımı olan 5 Günde ingilizce programları ülkemizde de uygulanıyor.
Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden onaylı ve UNESCO destekli program...
Almanya’nın 2. Büyük üniversitesi (Maximillian) yetişkin denek gruplar ile yaptığı araştırma sonucunda programı 1,5 yıl klasik yöntem ile eğitim alan kişiler ile karşılaştırdığında, 5 günde ingilizce programını daha başarılı buldu! (bu konu hakkındaki röportaj aşağıda bulunabilir). UNESCO; bu dil öğrenim yöntemini onaylayarak yabancı dil konuşmayı amaçlayan kişilere öncelikle öneriyor.
Yöntem; Günümüz dünyasında İngilizce konuşmak artık bir zorunluluk. İngilizceyi öğrenmek size hep korkutucu gelmişse ya da “anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlerdenseniz hızlı, kolay ve keyifli bir yöntemle İngilizce öğrenmek artık mümkün… Nasıl mı?; .....
Alta Eğitim ve Danışmanlık İngilizce’yi sadece 5 günde yepyeni ve çok etkin bir yöntemle öğretiyor. Her yaş ve eğitimdeki kişilere hızlı, kolay ve etkili dil öğrenimi 5 günlük yoğun bir programla sunan kursta sonuç gerçekten çok etkileyici… Program, kişilerin algılama kapasitelerinin en kuvvetli olduğu zamanı devreye sokup maksimumda bilgi alımına dayanıyor. Diğer bir deyişle uygulanan program, hızlı bir eğitim ve akılda kalıcı öğrenim metotlarının uygulanması ile algılama kapasitesini arttırmaya yönelik çalışıyor. Merkezde uygulanan Atelier-Lingua-Suggestopedi Yöntemi 5 günde İngilizce konuşturuyor. Özet olarak sizi 5 TAM günlük özel bir kampa alıyor, hiç ara yok hiç boşluk yok. Kahvaltı dan başlayarak tüm ikramlar ara verilmeden gün içerisine dağıtılıyor. Akşamları şarap eşliğindeki sohbetler ile sürdürülüyor. Katılımcıları ilk yorumu; “En güzel tatilimi geçirdim!”
5 gün boyunca Türkçe kesinlikle yasak
Programa katılabilmek için ilk olarak kişiye özel bir analizden geçiyorsunuz. İş ve özel hayatınızın yanı sıra kişisel özellikleriniz ve huy kalıplarınız belirleniyor. Buna göre kişiye özel müfredat oluşturuluyor. O kadar özel ki hiç bir program bir diğeri ile aynı değil. Ardından tam 5 günlük bir İngilizce kampına giriyorsunuz. 
Beş gün boyunca sabah 09.00’dan akşam 18.00’e kadar hayatınızda sadece İngilizce var oluyor. Çünkü programın temeli yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanıyor. Kampta bulunduğunuz süre boyunca Türkçe konuşmak kesinlikle yasak, dış dünyayla bağlantı ders bitimine kadar kesiliyor.
Yurt dışına çıkmaktan daha etkin çünkü TAM GÜN KİŞİYE ÖZEL KESİNTİSİZ eğitim alıyorsunuz!
Ve uygulamalar başlıyor, özel yazılımlar ile düzenlenmiş programlar ile dünyanın en etkin programı başlıyor. Artık kendiniz değil bir yabancı oluyorsunuz. Program sonunda ise sağlanan fark yabancıların şok yaşamasına sebep oluyor.
ALTA’nın özel uygulaması; yabancı tanıdıklarınız ile 5 gün sonrası İngilizce sohbet etmeniz ve onları İngilizce’niz hakkında şok yaşamaları! 
Aynı kişi olduğunuza inanamayacaklar. ALTA’nın iddası bu!
Bulgar Bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lozanov tarafından geliştirilen Suggestopedi Yöntemi’nin sırrı algılama kapasitesini artırmaya dayanıyor. Bunun için bilgisayar ve projektör destekli ekipman, basılı materyeller, yazılı dökümanlar, video dökümanları, İngilizce roman ve iş dünyasına dair kitaplar kullanılıyor.  Hiç İngilizce bilmeden bu kursa katıldıysanız kendinizi rahatça idare edebilir düzeye geliyorsunuz. Biraz daha ileri seviyede İngilizce bilenler ise akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorlar. Bu beş eğlenceli günün sonunda ise, sonuç ölçümleri yapılıyor ve ilerleme seviyeniz raporlanarak size veriliyor. Eğitim bittikten altıncı ayda takip ölçümleri yapılıyor.
Kurumsal ve bireysel katılım çok fazla…
Bu 5 günlük İngilizce kampına kurumsal olarak katılanlar arasında,
AC NIELSEN, AK EMEKLİLİK, ALARKO, ALSİM, AMCOR, ATEL, ADANA ÇİMENTO, BANVIT, BAYTUR, BEYBİ PLASTİK, BIM, BİLGİTAŞ, BP TÜRKİYE, COATS TÜRKİYE, CORNING KABLO TÜRKİYE, COMPAQ, COSMOPOLITAN, CASPER, ÇELİK MOTOR, ÇEKOMASTİK, DADE BEHRING, DAIMLER CHRYSLER, DENİZ BANK, DENİZLİ ÇİMENTO, DOĞAN HOLDİNG, ESAS HOLDİNG, EFES PILSEN, ENKA, ENERJISA, FARMA-TEK, FERROLI, FORTIS BANK, GARANTİ BANKASI, GARAGE GROUP, GENERAL ELEKTRİK, GENPA, GİLAN, HAYAT KİMYA, HASBRO, HÜRRİYET GAZETECİLİK, IBM, IFF, İZGAZ, KARSAN, KENT GIDA, KIRINTI RESTORANLARI, KOÇ BRYCE, KONYA ÇİMENTO, LİNDE GAZ, LILY, LINENS, LOGO, MC DONALD’S TÜRKİYE, MERCEDES-BENZ, MILLWARD BROWN TÜRKİYE, MICROSOFT, MOTOROLA, NINTENDO, NUMIL GIDA, NEXXIA, OERLIKON, OLYMPUS, ONIONWEST, OYAK-RENAULT, PANALPINA, PFIZER, PHILIP MORRISSA, PHILIPS, PETROL OFİSİ, PROCTER&GAMBLE, PPG INDUSTRIES, RAYTHERON,  ROCHE, SANDVIK TÜRKİYE, SANOFI PASTEUR, SCHLUTER, SETUR, SIEMENS, SCHERING-PLOUGH, STFA, SUNJÜT TÜRKİYE, TETRAPAK, TEKOFAKS, TRALLEBORG TÜRKİYE, YAPI KREDİ BANKASI, YAPI KREDI SİGORTA, TELESERVİCE TÜRKİYE, TURKCELL, TEMSA, TOTAL OIL, TURKLAND BANK, UCB PAHARMA, ÜLKER, YAPI KREDI BANKASI, ZORLU 
Bunun yanısıra kurs katılımcıları ve onların görüşleri de 5 günün sonunda geldikleri seviyenin en güzel kanıtı;
Katılımcı Yorumları;
-  O. A. Soyak T. Lideri, (Nuh Çimento İnsan Kaynakları Eski Müdürü) Lütfen beni referans listenizin ilk sırasına koyun. Her ilgiliye bu sistemin muhteşemliğini anlatmak istiyorum. 
- E. C., Amerikan Finans Danışmanlık Şirketi Kıdemli Ortağı;
Türkiye standartlarının değil dünya standartlarının çok üzerinde bir iş yapıyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum hem eğitim hem bütün hizmetler için. Sizi şahsen kutlamak için elinizi sıkmak istiyorum. Başarılarınızın devamın dilerim. Umarım çok yayılırsınız ve bu imkanları çok daha fazla kişiye yayarsınız.
- F. S., Genpa İnsan Kaynakları Müdürü/Kurumsal; 
Eğitim beklentilerimi tam olarak karşılayan bir eğitimdi. Artık gerçekten İngilizce düşünüyorum.
- G. T., Fortis Bank, Bölge Müdürü; 
Çok profesyonelce hazırlanmış yararlı bir eğitim. Konuşurken çok daha rahatım artık. Herkese çok teşekkür ederim. Bütün arkadaşlarıma tavsiye edeceğim.
- E.S., Erna Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı;
Gerek eğitim programı, gerekse ilgi en üst düzeyde. Türkçe düşünüp İngilizce konuşmamak gerektiğini bundan iyi bir kursta anlayamazdım. Gelişimimiz inanılmaz. Sanki büyü gibi. Teşekkürler.
Almanya’nın 2. Büyük üniversitesi (Maximillian) yetişkin denek gruplar ile yaptığı araştırma sonucunda programı 1,5 yıl klasik yöntem ile eğitim alan kişiler ile karşılaştırdığında, 5 günde ingilizce programını daha başarılı buldu! 

————————————————————

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2010/09/05/unlulere_5_gunde_ingilizce_ogretti

Ünlülere 5 günde İngilizce öğretti
5 günde İngilizce eğitim sistemini Türkiye'ye getiren ALTA hedef büyüttü. Türkiye'de kurumsal firmalardan, siyaset adamları ve bakanlara kadar İngilizce öğreten şirket başta İtalya olmak üzere Avrupa'da şubeleşecek
SİNAN ÖZEDİNCİK Ekonomi Haberleri
Giriş Tarihi: 5.9.2010
Özellikle yabancı ülkelerde yaşayan Türklerin, ve Türkiye'de yaşayan ve kurumsal firmalarda üst yönetici olarak çalışan yabancıların talep ve tercih ettiği sistem, aslında 1960 yıllında Bulgar bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lozanov tarafından demir perde ülkeleri zamanında casus yetiştirmek için oluşturulmuş. "2001 yılında yaptığımız araştırmalar neticesinde Türkiye'de dil eğitiminin eksikliğini gördük ve yeni bir sistem arayışına başladığımızda Almanya'nın en büyük üniversitesi Münih Üniversitesi'nde ve Avrupa'da daha bir çok üniversitenin kürsüsünde eğitim olarak verilen bu sistemle tanıştık. Türkiye için yeniledik ve önce kurumsal firmalarla daha sonra açık gruplara eğitim vermeye başladık. 
ORTAKLIKLAR TAMAM 
Türkiye'de sadece İstanbul'da Levent ve Caddebostan olmak üzere 2 eğitim merkezimiz var" diyen şirketin sahibi Fırat Utku "Türkiye genelinde özellikle kıyı şeridi illere şube açmayı hedeflerken, İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinden bize gelen eğitim talepleri için orada kuracağımız şubelerimiz için ortaklık görüşmelerimiz tamamlandı. Şimdi Kuzey Irak Musul Valisi ile ortaklık görüşmelerimiz başladı. İleride bu sistemi İngiltere ve Amerika'da kurmayı planlıyoruz" dedi. 
Bu sistemin geçmişi nedir? Berlin duvarının yakılmasıyla bu sistem Almanya'da çok yayılıyor. Biz bunu ilk getirdiğimizde sadece şirketlere gidiyorduk. 5 yılımız böyle geçti. Sonrasında artık şirketler dışına da açıldık. 
Sistem nasıl işliyor? Sabah 9'da başlayıp akşam 18'e kadar bir gün geçiriyorsunuz. Cep telefonu yok. Türkçe konuşmak yasak. Sınıflar 4-5 kişilik, o gruplarda aynı seviyelerde kişiler var. İsminiz bile yabancı oluyor. Mesela Meral Akşener, Mary olmuştu. Kahve molası veriyorsunuz ama grupla beraber... Böyle olunca beyniniz Türkçe'den uzaklaşıyor ve biz oraya hemen İngilizce'yi verebilir hale geliyoruz. İşin sırrı burada... Katılımcıların yarısı 3. gün İngilizce rüya görmeye başlıyor. 
Aylarca kursa giderek İngilizce zor öğreniliyor. Peki 5 günde nasıl oluyor? Bunun nedeni dağınıklık. Öğrenim metodlarındaki eksikleri ortadan kaldırarak insanı sadece konuşmaya iten bunun yanına gramer, kelime, konuştuğunuzu anlama ve gördüğünü yazabilmeyi koyan bir sistem. İlk gün Türkçe konuşmadığınız için su bile İngilizce istemek zorundasınız. Hiç bilmeyen birisine 550 kelime öğretip konuşturabiliyorsunuz. 
Kimler ders aldı? AC Nielsen, AK Emeklilik, Alarko, Banvit, BP Türkiye, Compaq, Denizbank, Efes Pilsen, EnerjSA, Enka, Esas Holding, Farma-Tek, Garanti Bankası, General Elektrik, Gilan, Hayat Kimya, Karsan, Koç Bryce, Mercedes- Benz, Microsoft, Pfizer, Philip Morris, Siemens, STFA, Yapı Kredi Bankası, Tetrapak gibi bir çok kurumsal firmanın üst yöneticileri, Mehmet Aslantuğ, Demet Akbağ, Ebru Şallı, Zara, Ziynet Sali, Yaşar, Nurgül Yeşilçay gibi ünlüler... 

————————————————————

http://www.haberturk.com/ekonomi/makro-ekonomi/haber/63024-casus-teknikleriyle-5-gunde-ingilizce

Casus teknikleriyle 5 günde İngilizce
İngilizce öğrenmek artık kabus olmaktan çıkıyor. Patronlar şimdi bu yöntemi tercih ediyor. Metin Can'ın haberi
24.03.2008 - 17:43 | Güncelleme: 24.03.2008 - 17:43
HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ
METİN CAN'IN HABERİ 
Yabancı dil bilmediği için kariyerinde ilerleyemeyenler, yurtdışı bağlantılar ve iş görüşmelerinde zorlananlar, yabancı ortaklarıyla tercüman vasıtasıyla konuşmak zorunda kalan patronlar, hatta sırf İngilizce bilmediği için müdürlük koltuğunu başkasına kaptıranlar için 5 günde İngilizce eğitim fırsatı. 1960'lı yıllarda casuslara kısa sürede dil öğretmek için icat edilen ve yıllarca geliştirilen, demir perde ülkelerinin yıkılmasına kadar da gizli tutulan bu sistemi Alta Eğitim Danışmanlık’ın sahibi Fırat Utku, yaklaşık 5 yıl önce Türkiye'ye ithal ediyor. Utku, “Alman casus yetiştirme tekniklerinden yola çıkarak 5 yıldır şirket sahiplerinden yönetim kurulu üyelerine, satış müdürlerinden genel müdürlere kadar binden fazla işadamına 5 günde İngilizce öğrettik”  diyor. Utku, verdikleri eğitimde yüzde 98'in üzerinde bir başarı grafiği elde ettiklerini belirtti. 5 günde İngilizce öğrenmenin bedeli ise 2 bin YTL. İŞ DÜNYASINDAN YOĞUN İLGİ 2001 yılından beri yöntemi Türkiye'de uyguladıklarını söyleyen Utku, bugüne kadar karşılaştığı "5 günde İngilizce öğrenilir mi?" yönündeki eleştirilere ise, "Garip olan 5 günde İngilizce öğrenmek değil, 10 yılda İngilizce öğrenememek" diye cevap veriyor. 5 günlük kurs sonunda hiç İngilizce bilmeyen birinin kendilerini rahatça idare edebilir düzeye geldiğini söyleyen Utku, biraz daha ileri seviyede İngilizce bilen katılımcıların ise akıcı bir şekilde İngilizce konuşabildiğini belirtiyor. Programa özellikle iş dünyasından katılımın çok yüksek olduğunu söyleyen Utku, "Bugüne kadar bin civarında işadamına İngilizce öğrettik. Katılımcılarımız arasında bir de belediye başkanı olmuştu. Program sonunda bir düğüne katılmış. Düğündeki yabancı konuklarla saatlerce İngilizce konuşunca duygulanıp beni aradı ve teşekkür etti" diye konuşuyor. Türkiye'de uygulanan yerleşik metotların dil öğretmekten uzak olduğunu savunan Utku, "Bize kimse bebekken Türkçe'yi özne bu, nesne bu diyerek öğretmedi. Yavaş yavaş öğrenip konuşmaya başladık. Bu sistemde çocuklar nasıl öğreniyorsa biz de öyle öğreniyoruz" diyor. BİRÇOK İŞADAMI EĞİTİM ALDI
5 günlük kurs sonunda İngilizce konuşmaya başlayanlardan biri, Trifty Türkiye Genel Müdürü Ozan Pekçetin. Öyle ki, Pekçetin 5 günlük program sonrasında İngilizce konuştuğunu gören Amerikalı iş ortaklarının şaşkınlıklarını gizleyemediğini ve kendisini hayretler içinde kutladıklarını söylüyor. Kırıntı Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Erdoğan, L'oreal Türkiye Satış Müdürü Şahap Taşçılar, Vaillant Türkiye Satış Müdürü Hakan Bengi, Nuh Çimento İnsan Kaynakları Müdürü Oğuz Akman, Dade Behring Satış Müdürü Alper Gezmiş de Pekçetin gibi 5 günde İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşur seviyeye gelenlerden. GAZETE OKUMAK YASAK Sistemin uluslararası sahibi ise eğitim bilimleri dünyasının en tanınmış uzmanlarından Bulgar bilim adamı Prof. Dr. Georgie Lazanov. "Suggestopedi" yöntemi adı verilen sistem ciddi bir konsantrasyon ve performans üzerine kurulu. Katılımcıların 5 gün boyunca dış dünyadan izole edilmiş bir yaşamın içine sokulduğu modelde sabah 9'dan akşam 6'ya kadar eğitim veriliyor. Cep telefonu ile görüşmek, gazete okumak, televizyon izlemek ise yasak. Bunun nedeni, katılımcıların tek kelime bile Türkçe'ye maruz kalmasını önlemek. Amaç, bir çocuğun 2 ile 6 yaşları arasında öğrendiği dilin 5 günlük bir zamana sıkıştırılarak verilmesi. HİÇ BİLMEYENLER BİLE KONUŞABİLİYOR Yöntemin sırrı algılama kapasitesini artırmaya dayanıyor olması. Dil öğreniminin aktif bir süreç haline gelmesi için öğrencilerin görme, duyma gibi tüm duyularına hitap ediliyor. Bunun için bilgisayar ve projektör destekli ekipman, basılı materyaller, yazılı dokümanlar, video dokümanları, İngilizce roman ve iş dünyasına dair kitaplar kullanılıyor. Eğitim bittikten sonra da, ikinci, dördüncü ve altıncı aylarda takip ölçümleri yapılmaya devam ediliyor. 5 günün sonunda ise, hiç İngilizce bilmeyen bir kişi bile akıcı şekilde İngilizce konuşabiliyor.

————————————————————

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/metiner-sezer/486137.aspx

Kardeşim Hasan'la iddiaya girdik! Ben, yeni bir metot sayesinde 5 günde İngilizce öğrenmenin mümkün olduğunu söyledim. O, "10 sene okudum. Yine de İngilizceyi tam öğrenemedim" diye itiraz etti. Aslında benim bilgim de kulaktan dolmaydı ama bir kere iddiaya girmiştik. Geri adım atacak değildim. Hele taviz; asla! Fakat son bir kibarlık yapıp "öğreniyor"u yumuşatarak; "öğrenilebiliyormuş" dedim. Hasan iddiayı seven bir mizaca sahip. İnat! Hele bu kendi üzerinde test edilmiş bir meseleyse, vazgeçmez bir türlü. Baktım olmayacak; 'Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın' deyip arkasında durdum sözümün. İnsanlar artık 5 günde İngilizce öğreniyor! İddia bu ya. İlla birinin kazanması lazım. Kendime torpil yapıp dostum Fırat Cem Utku'ya açtım mevzuu. Utku Alta Eğitim'in sahibi. Alta Eğitim ise bu sistemi Türkiye'ye getiren ilk kuruluş. "Yoğurdum kara" diyecek değil ya. Böylece iddiamın arkasında durmuş oldum! Şaka bir yana, sistemin mazisi bayağı eski. 1960'lı yıllarda Georgie Lazanov isimli bir Alman profesör geliştirmiş bu sistemi. Doğu Bloku ülkeler tarafından casus yetiştirmek maksadıyla kullanmış uzun süre. 1989'da duvarlar yıkılınca sistem Batı'da da tanınıp bilinir olmuş. Şimdi, dünyanın birçok ülkesi kullanıyor artık bu metodu. Metodun özü basit aslında. Kişiyi, "Ben konuşamam" korkusundan arındırıp cesaretlendiriyor. Hele bir de Türkçe konuşma sona erince, naçar kalıp İngilizceyi öğreniyor kursa dahil olan kişi. Fırat Utku'nun anlattığı enteresan şeylerden biri de kursa gelen kişinin muhatap edildiği yöntem. Adamın cep telefonu derdest ediliyor ve haliyle akşam 18'e kadar dış dünya ile alâkası kesiliyor. Sınıftaki öğrenci sayısı, dil seviyeleri ve karakterleri birbirine yakın olan 3-4 kişi ile sınırlı. Ve ayrıca kendi aralarında Türkçe konuşmaları da yasak. Konuşan ceza yiyor. Eğitimi verenler yabancı ve alanında uzman kişiler. Sadece dil öğretmiyorlar çünkü. Dolayısıyla psikoloji de bilmeleri gerekiyor. Bilmeli ki, öğrenciyi öğrenme moduna soksun. Fırat Utku, sistemi anlatırken "Eski metotlar, suyu alıp parmak ucuyla kişinin üzerine serpmekti" dedi. İkinciyi serpinceye kadar ilki buhar olup uçuyor. "Biz ise 'pat' diye suya atıyoruz." Hemen söyleyeyim. Daha ilk günde yüzgeçler çıkmaya başlıyormuş! Şaka tabii. Akşam eve dönünce Türkçe konuşmaması kişinin menfaati icabı. Üstüne üstlük İngilizce yayın yapan tv seyrederse aliyyülâlâ. Kurs, gün olarak kısa gibi geliyor ama saate vurulduğunda hayli uzun bir süre. 45 saat az değil yani. Kurs bittiğinde teste tabi tutuluyor kursiyer. 550 kelime ile basit cümleler kurmaya başladığı ve meramını anlatacak kadar İngilizce öğrendiği tespit edildikten sonra kendisine sertifika veriliyor. 6 ay sonra ayrı bir test daha var: Öğrendiklerini unuttu mu, unutmadı mı? Utku, "Değil unutmak, daha fazla kelime öğrendiklerini görüyoruz" dedi. Kişi, öğrenememe fobisini yendi ya; artık rahatça konuşmaya başlıyor. Ayrıca, okuyor ve yazıyor. Münih Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Heinz Mandl, şöyle demiş: "Bu kurs, 1.5 senelik kurstan daha iyi sonuç veriyor." Teşekkürler Mandl. İddiayı ben kazandım!

————————————————————

http://www.haber7.com/egitim/haber/297705-5-gunde-ingilizce-egitimi

Almanya'daki Maximillian Üniversitesi onaylı 5 Günde İngilizce Programı projesini 2001 yılında Türkiye'ye getiren Alta Eğitim Danışmanlık'ın Genel Müdürü Fırat Cem Utku, verdikleri eğitimle hiç İngilizce bilmeyen bir kişinin 5 günde, 550 kelime ve temel gramer yapılarını öğrenip, bununla tek başına yurt dışına çıkıp gelebileceğini savundu.
AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Alta Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Utku, Suggestopedi yönteminin 1960'ların başında uluslararası eğitim bilimleri uzmanı Prof. Dr. Georgie Lazanov'un keşfi olduğunu, 1985 yılında Berlin duvarının yıkılmasıyla beraber bu sistemin yavaş yavaş Avrupa'ya yayıldığını belirtti. Utku, Alman Maximillian üniversitesinin 2001 yılında yaptığı bir araştırmaya göre bu yöntemle 5 günde İngilizce eğitimi alan bir kişinin 1,5 yıl İngilizce eğitimi almış kişilere göre daha iyi İngilizce seviyesine sahip olduklarını, bu eğitim sistemini UNESCO'nun da onayladığını ve tavsiye ettiğini öne sürdü. Alta Eğitim olarak bu metodu Türkiye'ye 2000 yılında getirdiklerini, bir yıllık hazırlık çalışmasının ardından programa başladıklarını ifade eden Utku, "Program İngilizce haricinde başka dilleri de kapsıyor ama biz Türkiye'de sadece İngilizcesini uyguluyoruz" dedi. Utku, Türkiye'nin en büyük 500 şirketi ile çalıştıklarını, katılımcıların tamamının iş dünyasından oluştuğunu vurguladı. Türkiye'de orta eğitimden üniversiteye kadar 10 yılda bir kişinin ortalama 1000 saat İngilizce dersi almasına karşın tek cümle bile konuşamadığını, buradaki problemin sistemden kaynaklandığını belirten Utku, Suggestopedi yöntemiyle 5 günde İngilizce eğitimini ise şöyle anlattı: "Bizim programımız sabah saat 09.00'da başlıyor, akşam saat 18.00'a kadar kesintisiz devam ediyor. Tuvalete gidilen zamanlar hariç eğitmenle hiç bir zaman ayrılmıyorsunuz. Arada molalar yok. İngilizce öğrenmek için gelen kişi önce çok detaylı analize tabi tutuluyor. Çünkü kişinin İngilizce'de konuşma düzeyi, kelime haznesi, gramer bilgisi farklı düzeylerde olabilir. Sistem önce bunu ölçüyor ve size özel program hazırlıyor. Program içinde Türkçe konuşmak yasak. Akşam 18.00'dan sonra eve gittiğiniz zaman da Türkçe konsantrasyonunuzu minimize edip, İngilizce konsantrasyonunuzu maksimize etmeniz gerekiyor.” -"EĞİTİMİN TEMEL SIRRI YÜKSEK MOTİVASYON VE YÜKSEK KONSANTRASYON”- Bu eğitimin içinde gramer, kelime bilgisi, konuşulanı anlama, telaffuz, tek taraflı konuşma ve dil bilgisini geliştirme özellikleri bulunduğunu ifade Utku, "En önemlisi program sizi aktive ediyor. Bu program, 12 farklı öğrenim metodunu bir araya getiriyor. Bazıları okuyarak, bazıları dinleyerek, bazıları görerek, bazıları tekrar ederek öğrenir. Bu program hepsini içine alıyor ve herkesin yatkın olduğu öğrenme metodunu açığa çıkararak, yatkın olmadığı metot ile pekiştiriyor" dedi. Utku, eğitimin temel sırrının "yüksek motivasyon" ve "yüksek konsantrasyon" olduğunu, sevdirerek eğitmeyi temel aldıklarını, bu programa katılan bir çok kişinin 3. günde İngilizce rüya görmeye başladıklarını söyledi. -"TÜRKİYE'DE İNGİLİZCE BİLİP DE KONUŞAMAYAN DEHŞET BİR KİTLE VAR”- "Bize gelenler İngilizce ile problemi olan insanlar" diyen Utku, programa 25 yaşın üstünde insanları aldıklarını, hedef kitlelerinin iş dünyası olduğunu belirtti. Fırat Cem Utku, yılda 780 kişiye ders verdiklerini, iş, sanat dünyasından, siyaset dünyasından bir çok ünlü kişinin programa katıldığını kaydetti. Bu programla hiç İngilizce bilmeyen bir kişinin 5 günde 550 kelime ve temel gramer yapılarını öğrenerek, bununla tek başına yurt dışına çıkıp gelebileceğini ifade eden Utku, "Hiç İngilizce bilmeyen bir kişi bize 6 defa (program) gelirse, herhangi bir eğitim programında ulaşamayacağı bir konuşma seviyesine gelir, seminer verebilir. Türkiye'de İngilizce bilip de konuşamayan dehşet bir kitle var. Bu program İngilizce konuşma korkusunu ortadan kaldırıyor ve sizi konuşur hale getiriyor" dedi. Bu programla öğrenilen İngilizce'nin klasik yöntemle öğrenilen İngilizce'den 3 kat daha fazla hatırlandığını söyleyen Utku, programın bitiminden sonra da ömür boyu sürecek, günlük 3-5 dakikalık egzersiz programı verdiklerini ve kursiyerleri 6 ay boyunca takip ettiklerini, bu sayede kişinin hem öğrendiklerini unutmadığını hem de dili geliştirdiğini kaydetti. -"TOPLAM ŞUBE SAYIMIZI 5'E ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”- Utku, bu sistemin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara ve politika camiasına uygulanması konusunda 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdığını da savunarak, "Program eğitim sistemimize çok rahat uygulanabilir. Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Ayrıca TBMM'de çok ciddi bir kesim İngilizce konusunda sıkıntılı. Onlara da çok faydalı olabilir" diye konuştu. Fırat Cem Utku, saat ücreti 40 YTL olan 5 günlük kursun toplam ücretinin 45 saatten, 1800 YTL artı KDV olduğunu bildirdi. Anadolu ve Avrupa yakasında toplam iki şubeleri bulunduğunu ifade eden Utku, "Şehir dışından da çok fazla katılımcımız var. Başka illerde de kurs açmamız konusunda ciddi baskılar var. İstanbul'da bir şube, İzmir ve Ankara'da da birer şube açmayı ve toplam şube sayımızı 5'e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi

————————————————————

https://www.dunya.com/ekonomi/0395-gunde-ingilizce039-konusun-haberi-40306

İSTANBUL - Alta Eğitim, yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanan "Suggestopedia" yöntemini kullanarak "5 günde İngilizce" konuşturuyor. Alta Eğitim ve Danışmanlık'ın 7 yıldır uyguladığı program; kişilerin algılama kapasitelerinin önündeki engelleri kaldırarak, maksimum konsantrasyon ile maksimum öğrenmeleri esasına dayanıyor. Eğitim süresince öğrenciler adeta kampa alınıyor. Her gün sabah 9.00 ile akşam 6.00 arasında öğrenciler, özel olarak hazırlanmış ortamlarda, sadece İngilizce konuşuyor. Bu süre içerisinde dış dünyayla bağlantı kesiliyor. Kursta geçen beş günün sonunda ise sonuç ölçümleri yapılıyor ve ilerleme seviyesi raporlanarak öğrencilere veriliyor. Eğitim bittikten sonra da ikinci, dördüncü ve altıncı aylarda takip ölçümleri yapılıyor.

————————————————————

https://www.uludagsozluk.com/k/5-g%C3%BCnde-ingilizce/

en ekspresinden ingilizce programı. 5 gün boyunca, sabah 9 - akşam 6 sistemiyle ingilizce öğretiliyor. demir perde ülkelerindeki casusların hızla lisan öğrenmeleri için geliştirilen ve unesco'dan da onaylı bir sistem uyguluyorlar. yabancı hocalar eşliğinde 4-5 kişilik gruplar halinde çalışıyorsunuz. su bile isteseniz ingilizce konuşmak zorunlu. referans listelerindeki ebru şallı'dan demet akbağ'a uzanan ünlüler listesi dikkat çekici. onun dışında iş dünyasından, politikacılardan, yazarlardan önemli isimler de denemiş, memnun kalmış. sitelerinde ve facebook sayfalarında yayınlıyorlar hepsini. bağdat caddesi ve beşiktaşta iki şubeleri var. 25 yaş altını kabul etmiyorlar. özellikle ingilizcesini ilerletmek isteyen çalışan kesim için ideal gibi. daha fazlasını merak edenler şunları denesin:

————————————————————

https://www.sozcu.com.tr/2017/genel/tereciye-tere-satiyor-1840621/

Tereciye tere satıyor
Türk girişimci Utku Fırat Cem, adeta ‘tereciye tere satmaya’ başladı. Yaklaşık 15 yıl önce ‘5 günde İngilizce’ yöntemini Türkiye’e getiren Alta Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Utku Cem Fırat, şimdi de yurtdışına açılıyor. Alta Eğitim, faaliyete geçirdiği projesiyle söz konusu yöntemi ‘5 günde Almanca’ olarak İsviçre’de de başlattı.
 19:34 9 Mayıs 2017 Haberler Genel Yaklaşık 15 yıl önce kurduğu Alta Eğitim adlı şirket ile ‘5 günde İngilizce' yöntemini Türkiye'ye getiren Alta Eğitim'in Yönetim Kurulu Başkanı, girişimci Utku Fırat Cem, bu sistemi yurtdışına taşıyor. Türkiye'de Beşiktaş, Caddebostan ve Bakırköy olmak üzere üç şubesinde müşterilerine ‘5 günde İngilizce' programını uygulayan Alta Eğitim, söz konusu yöntemi ‘5 günde Almanca' olarak İsviçre'de de de başlattı. ‘Bu alanda bir dünya markası oluşturma düşüncesiyle' hareket eden Alta Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Utku Fırat Cem, İsviçre'deki 5Day AG adlı şirketini Ocak 2017 itibariyle hayata geçirirken, yeni ofis İsviçre'nin Zürih, Zug kentinde faaliyetlerine başladı.
Dünya markası oluşturma isteği Girişimci Utku Fırat Cem, ‘bir anlamda tereciye tere satmaya başladıklarını' belirterek, İsviçre'deki faaliyetlerini şöyle özetledi: “5 günde İngilizce yöntemini 2001 yılında Türkiye'ye getirdikten sonra bu alanda ‘bir dünya markası çıkarmalıyım' diye düşünmeye başladım. Bunun üzerine önce İngiltere'de araştırmalar yaptım. Gördüm ki, İngiltere'de dil eğitimi tabir-i caizse ayağa düşmüş. Hacim var ancak kalitesiz bir rekabet, az kâr nedeniyle mutsuz bir sektör söz konusu. İngiltere'den sonra Amerika'yı araştırdım. Silikon Vadisi'nde ‘5 günde İngilizce' için özel bir aplikasyon geliştilmesi için girişimde bulunduk. Şu anda bu uygulamanın benzeri dünyada yok. Araştırmalarımız sonucunda ‘5 günde İngilizce' programını Almanya'ya uyarlayarak İsviçre'de başlatma kararı aldım. Şirket Ocak 2017'de faaliyete geçti.
Dil karmaşasını görünce karar verdi Utku Fırat Cem, İsviçre'de karar kılmasının nedenlerini ise şöyle açıklıyor: “Hem gelir seviyesi yüksek hem de itibarlı bir ülke. ABD'ye nazaran Türkiye'ye coğrafi olarak daha yakın. İsviçre'de dil karmaşası var. 26 tane küçük eyalette 4-5 anadil konuşuluyor. Nüfusun üçte ikisi Almanca konuşulan Alman bölgesinde yaşıyor. Fakat buna farklı bir Almanca, İsviçre Almancası denilebilir. Yazı dili, televizyon dili bildiğimiz Almanca, konuşma dili ise İsviçre Almancası. Ülkenin üçte birinde ise Fransızca hakim. Mesela Zürih'te Almanca, Cenevre ve Lozan'da Fransızca konuşuluyor. Bu dillerin yanı sıra İtalyanca, İngilizce, Romanska vs var. Ayrıca bu ülkede çok fazla yabancı yaşıyor. Nüfusun üçte biri yabancı. Bütün bu mozaik beraberinde bir dil karmaşasını da getiriyor. Bu tespitlerle İsviçre'de yatırıma karar verdik. Şu anda ‘5 günde Almanca' olarak İsviçre'de sadece yetişkinlere bu programı uyguluyoruz. Girişimimiz İsviçre'de ilk aydan büyük ilgi çekti. Daha il aylarda aldığımız talep dikkat çekici düzeyde. İsviçre'de yılda 1000 kişiye ‘5 günde Almanca' eğitimi vermek istiyoruz.” Utku Fırat Cem kimdir? Ankara doğumlu olan Utku Fırat Cem, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul Şişli Terakki Lisesi'nde tamamladı. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olan Cem, California Üniversitesi İşletme Master Programı'nı 1992 yılında tamamladı. Cem, Sabancı Üniversitesi 1.Girişimci Gelişitirme Programını derece ile bitirdi. 1987 – 2001 yılları arasında çeşitli çok uluslu ve yerli holding şirketlerinde pazarlama ve satış yöneticiliği yapan Utku Fırat Cem, ‘5 Günde İngilizce – Suggestopedi metodunu 2001 yılında Türkiye'ye getirdi. Halen; kurucusu olduğu Alta Eğitim A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı sürdürüyor.

————————————————————

https://www.cnnturk.com/2012/yasam/diger/04/22/5.gunde.ingilizce/658124.0/index.html

5 günde İngilizce!..
22.04.2012 Pazar 11:19 (Güncellendi: 15.07.2014 Salı 19:54) 
Yurt dışına seyehat edeceksiniz ya da konuklarınız gelecek ya da ne yapsanız şu ingilizceyi öğrenemiyorsunuz! Üstelik çevrenizde İngilizce bilmeyen kimse de yok ve siz bu durumdayken biri çıkıp "ben 5 günde öğrendim" derse ne yaparsınız? Gelin birlikte bakalım...

————————————————————

https://www.dailymotion.com/video/xgx7y4

"5 Günde İngilizce" nedir? İniglizce kursu ingilizce eğitimi naıl olur ingilizce kursları arasında en hızlısı

————————————————————

https://www.haberler.com/unluler-5-gunde-ingilizce-konustular-3895776-haberi/

ÜNLÜLER 5 GÜNDE İNGİLİZCE KONUŞTULAR
Sizde hemen arayın ünlüler kervanına katılın, bayramdan sonra İngilizce konuşmaya başlayın
28 Ağustos 2012 Salı 11:19
Sanat camiasının ünlü isimleri Nurgül Yeşilçay, Ziynet Sali, Demet Akbağ, Mehmet Aslantuğ ve Ebru Şallı ortak dertleri olan ingilizceyi 5 Günde İngilizce' de çözdüler. 
ayrıntılı bilgi için tıklayınız Bakanlardan CEO'lara, profesörlerden gazetecilere ve iş adamlarına uzanan binlerce referansı olan 5 Günde İngilizce programları Sadece yetişkinlerin (25 yaş üzeri) kabul edildiği, 5 gün süreli 09:00-18:00 saatleri arasında uygulanıyor. Ünlüler, sanat ve iş camiasının yanısıra siyasetçiler de 5 günde ingilizce programlarının en iyi takipçileri. 5 günde ingilizce Alta Eğitim tarafından yurt dışından getirtilmiş, Unesco ve Münih Üniversitesi(LMU) tarafından onaylı program, Ülkemizde 11 yıldır sadece Alta Eğitim A.Ş. tarafından marka tescilli olarak sunuluyor. İstanbulda üç merkezde şubeleri var Kendi binalarındaki Alta Plaza Beşiktaş-Yıldız, Cadebostan-Bağdat Caddesi ve Bakırköy-Capacity AVM karşısındaki merkezleri her hafta her seviyede eğitimler veriyor. Alta Eğitim A.Ş. de, 5 Günde İngilizce eğitimleri için yer bulmak biraz zor, yaz kayıtları kapanıyor hemen iletişime geçerseniz dil uzmanları çok ilgililer. Fiyatları da çok uygun; ayda 225 TL taksitle! www. 5gundeingilizce . com yada 444 54 86'dan ulaşabilirsiniz. Telefon numaralarını unutmanız da zor; 444 5 GÜN yani 444 54 86.  Sizde hemen arayın ünlüler kervanına katılın, bayramdan sonra İngilizce konuşmaya başlayın. 
iletişim için tıklayınız. 

————————————————————

http://www.gazetevatan.com/5-gunde-ingilizce-konusturuyor-124280-ekonomi/

5 günde İngilizce konuşturuyor
18 Haziran 2007 Pazartesi - 23:32 | Son Güncelleme : 18 06 2007 - 23:32
Alta Eğitim, yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanan “Suggestopedi” yöntemini kullanarak “5 günde İngilizce” konuşturuyor. Program, kişilerin algılama kapasitelerinin en kuvvetli olduğu zamanı devreye sokup maksimumda bilgi alımına dayanıyor. Diğer bir deyişle uygulanan program, hızlı bir eğitim ve akılda kalıcı öğrenim metotlarının uygulanması ile algılama kapasitesini arttırmaya yönelik çalışıyor. Sistemle kursiyerin 5 gün boyunca 09.00’dan 18.00’e kadar hayatında sadece İngilizce oluyor. Programın temeli yüksek konsantrasyon ve motivasyona dayanıyor. Kampta bulunulan süre boyunca Türkçe konuşmak yasak, dış dünyayla bağlantı ders bitimine kadar kesiliyor. Sistemin sırrı algılama kapasitesini artırmaya dayanıyor. Sistemle ilgili bilgiye www.5gundeingilizce.com adresinden ulaşmak mümkün.

————————————————————

http://www.aksam.com.tr/cumartesi/yillarimizi-ingilizceye-verdik-5-gunde-ogrendiler/haber-266767

            • Haberler       • Cumartesi     • Yıllarımızı İngilizce’ye verdik 5 günde öğrendiler...

07 Aralık 2013 Cumartesi 00:42 | Son Güncelleme: 07 Aralık 2013 Cumartesi 00:42Yıllarımızı İngilizce’ye verdik 5 günde öğrendiler… Yıllardır uğraşıp, türlü eğitimlerden geçerek öğrenilemeyen İngilizce 5 günde öğrenilebilir mi? Alta Eğitim bunun mucize gibi göründüğünü ama mümkün olduğunu söylüyor...
ZEYNEP BAKIR zeynep.bakir@aksam.com.tr
Bu yazı İngilizce bilmeyenlere, bilip konuşamayanlara, konuşup da yazamayanlara, okuduğunu anlayanlara, anladığını anlatamayanlara gelsin... 
Şimdilerde durum belki farklı ama genel olarak ortaokulun ilk yılından itibaren üniversite bitene dek tam 11 yıl boyunca haftada en az iki saat İngilizce ders aldık. Bu da 11 bin saatten fazla ediyor. Hâlâ bir fincan kahve isteyecek olsak alnımızdan terler akıyor... ‘5 günde İngilizce’ kulağa çok inandırıcı gelmiyor olabilir. Yıllardır öğrenilemeyen dil, 5 günde nasıl öğrenilecek? Bunun için Alta Eğitim’in yöneticisi Fırat Utku ile konuştuk. 
Fırat Utku, konuya önce utangaçlığımızı hatırlatarak başlıyor. “Hata yapmaktan, kelimeyi yanlış telaffuz etmekten, gülünç duruma düşmekten çok korkuyoruz. Korktuğumuz için de İngilizce konuşmayı deneyemiyoruz. Verdiğimiz eğitimle kişilerin kendini rahat hissetmesini sağlıyoruz. Sınıfı oluşturan katılımcıların aynı düzeyde bilgi sahibi olmasına çok önem veriyoruz. Biri ‘hello’ ne demek bilmiyorsa diğeri de bilmiyor. Bu, rahat iletişim kolaylığı sağlıyor... Sınıflar 4-5 kişilik gruplardan oluşuyor.” 
Yüzde 98 başarı sağlanıyor olması tesadüf olamaz. Başka nedenleri de olmalı diye düşünürken öğreniyorum ki derslerde hiç mola yokmuş. Beş gün boyunca sabah 9, akşam 6 işe gider gibi bir kursa gitmek zaten zor. Eğer bu konuyu geçebilirseniz, her sabah kahvaltıyı da orada yaptığınız bir ‘kapanışa’ hazırlanıyorsunuz... 
Çünkü dersin saati yok, 10 saat boyunca mola da yok; örneğin kahve ya da sigara molası istiyorsanız herkes sizinle birlikte mola yerine gidiyor. Türkçe düşünmenize bile müsaade edilmiyor. Telefonunuzu kullanmanız yasak mesela... 
İşin bir diğer zor kısmı, akşam 6’da kurstan çıktığınızda minumum Türkçe konuşmanız. Kapıda karşılaştığınız komşunuza kafa selamı verin geçin, arkadaşınızla buluşup kahve içmeyin, 5 gün boyunca televizyon izlemeyin. Zihninizde hep yeni öğrendiğiniz İngilizce taze dursun... Yani kurs bir şekilde suni yurtdışı ortamı yaratıyor… Kahvaltıyla başladığınız dersler renk ve müzik terapileriyle devam ediyor. Beyin frekansı ‘delta’ya indiğinde asıl bilgi bombardımanı başlıyor. Böylece zihin odaklandığı konuya aç şekilde bilgiyi emiyor... Utku, “Hiç ya da az İngilizce bilen birinin 5 günün sonunda rahatlıkla İngiltere’ye gidip hiçbir sorun yaşamadan dönmesini sağlayabiliyoruz. Gramer bilgisi öğretmeyi amaçlamıyoruz, sokağa çıkıp insanları konuşturmayı amaçlıyoruz” diyor... Kısa bir süre sonra bu eğitimi deneyimlemek için gideceğim için bana da şu bilgiyi salık veriyorlar. Etrafında bir turiste 5 günlük bir eğitime katılacağını söyle ve 5 gün sonra yeniden kendisiyle konuşmak için randevu al. O söylesin sana İngilizce’ni ne kadar geliştirebildiğini... 5 gün, denemeye değer...

————————————————————

http://www.milliyet.com.tr/5-gunde-ingilizce-ogrenilir-mi--pembenar-detay-etkinlik-2463693/

5 günde İngilizce öğrenilir mi?
İngilizce öğrenmenin matematik, biyoloji ya da fizik öğrenmekten hiçbir farkı olmadığını belirten Konuşma Kulübü’nün Kurucusu Volkan Yaşa açıklama yaptı.
İngilizce öğrenmenin matematik, biyoloji ya da fizik öğrenmekten hiçbir farkı olmadığını belirten Konuşma Kulübü’nün Kurucusu Volkan Yaşa; “Bu disiplinlerden hangisi 5 günde öğrenilebilir ki? Matematik kursuna gelen birine 5 günde trigonometri öğretemeyeceğiniz gibi, İngilizceyi de 5 günde öğretemezsiniz. Uykuda ya da 5 günde İngilizce öğrettiğini iddia eden kursların tuzağına düşmeyin. 5 günde İngilizce öğrenilmez!” dedi İngilizce tüm dünyada kabul gören bir dil. Bu dili bilmenin getirdiği pek çok avantaj var. İş ilanlarında en başta aranan özelliklerden biri; adayın İngilizceye hakim olması.  Bireylerin kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmasının yolu da İngilizce’den geçiyor. Her şeyden önce bir dünya vatandaşı olabilmek için İngilizce öğrenmek şart. Tüm bu sebeplerle de Türkiye’de her gün on binlercekişi İngilizce öğrenmek için kursa gitmeye karar veriyor. 
‘Bu tuzağa kapılmayın’ ‘İngilizceyi en hızlı ve iyi nasıl öğrenebilirim’ düşüncesiyle kurs araştırmaya başlayanların en sık karşılaştığı duyurulardan biri ‘5 günde İngilizce öğrenebilirsiniz’. Ya da ‘Uyurken İngilizce öğrenin’. Bu ifadeler; günümüz teknoloji dünyasında,akıp giden zamana ayak uydurabilmek için hızlı davranmak zorunda olan on binlercekişiiçin çok cazip olsa da, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde İngilizce eğitim veren Konuşma Kulübü’nün kurucusu Volkan Yaşa,İngilizce öğrenmek isteyenleri bu kursların tuzağına kapılmaması konusunda uyarıyor; “5 günde İngilizce öğrenilmez.” Matematik öğrenmekten farkı yok İngilizce öğrenmenin matematik, biyoloji ya da fizik öğrenmekten hiçbir farkı olmadığını dile getiren Volkan Yaşa şunları söyledi: “Bu disiplinlerden hangisi 5 günde öğrenilebilir ki? Ya da bugüne kadar hangi eğitimi uykuda aldınız? Her şeyin bir yolu, yöntemi var. Matematik kursuna gelen birine 5 günde trigonometri öğretemeyeceğiniz gibi, İngilizceyi de 5 günde öğretemezsiniz. Sadece bir kuru üç aydan aşağı öğrenemezsiniz. İngilizce öğrenmek sabır işidir.” 

————————————————————

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/isvicrede-5-gunde-almanca-ogretecek-40453389

BUNDAN 15 yıl kadar önce ‘5 günde İngilizce’ yöntemini Türkiye’e getiren Alta Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Utku Cem Fırat, şimdi de yurtdışına açılıyor.  Alta Eğitim, faaliyete geçirdiği projesiyle söz konusu yöntemi ‘5 günde Almanca’ olarak İsviçre’de de başlattı. Türkiye’de Beşiktaş, Caddebostan ve Bakırköy olmak üzere üç şubesinde müşterilerine  ‘5 günde İngilizce’ programını uygulayan Alta Eğitim, söz konusu yöntemi ‘5 günde Almanca’ olarak İsviçre’de de de başlattı. ‘Bu alanda bir dünya markası oluşturma düşüncesiyle’ hareket eden Utku Fırat Cem, İsviçre’deki 5Day AG adlı şirketini Ocak 2017 itibariyle hayata geçirirken, yeni ofis İsviçre’nin Zürih, Zug kentinde faaliyetlerine başladı. 2001 YILINDA TÜRKİYE'YE GETİRDİ 
Utku Fırat Cem konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Beş günde İngilizce yöntemini 2001 yılında Türkiye’ye getirdikten sonra bu alanda ‘bir dünya markası çıkarmalıyım’ diye düşünmeye başladım. Bunun üzerine önce İngiltere’de araştırmalar yaptım. Gördüm ki, İngiltere’de dil eğitimi tabir-i caizse ayağa düşmüş. Hacim var ancak kalitesiz bir rekabet, az kâr nedeniyle mutsuz bir sektör söz konusu. İngiltere’den sonra Amerika’yı araştırdım. Silikon Vadisi’nde ‘5 günde İngilizce’ için özel bir aplikasyon geliştilmesi için girişimde bulunduk. Şu anda bu uygulamanın benzeri dünyada yok. Araştırmalarımız sonucunda ‘5 günde İngilizce’ programını Almanya’ya uyarlayarak İsviçre’de başlatma kararı aldım."
ÜLKEDE DİL KARMAŞASI VAR
Cem, İsviçre’de karar kılmasının nedenlerine ilişkin ise “Hem gelir seviyesi yüksek hem de itibarlı bir ülke. ABD’ye nazaran Türkiye’ye coğrafi olarak daha yakın. İsviçre’de dil karmaşası var. 26 tane küçük eyalette 4-5 anadil konuşuluyor. Nüfusun üçte ikisi Almanca konuşulan Alman bölgesinde yaşıyor. Fakat buna farklı bir Almanca, İsviçre Almancası denilebilir.  Yazı dili, televizyon dili bildiğimiz Almanca, konuşma dili ise İsviçre Almancası. Ülkenin üçte birinde ise Fransızca hakim. Mesela Zürih’te Almanca, Cenevre ve Lozan’da Fransızca konuşuluyor.
————————————————————

https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2017/04/29/isvicrelilere-dil-ogretecek

İsviçreliler’e dil öğretecek İngilizce kursu ingilizce kursları arasında en hızlısı Türkiyede 15 yıl önce '5 günde İngilizce' yöntemini Türkiye'ye getiren Alta Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Utku Cem Fırat, yurt dışına açılıyor. Alta Eğitim, faaliyete geçirdiği projesiyle söz konusu yöntemi '5 günde Almanca' olarak İsviçre'de de başlattı. Fırat, bir anlamda tereciye tere satmaya başladıklarını belirterek, "5 günde İngilizce yöntemini 2001 yılında Türkiye'ye getirdikten sonra 'bir dünya markası çıkarmalıyım' diye düşünmeye başladım. Şu anda bu uygulamanın benzeri dünyada yok" dedi.
Etiketler: Utku Cem Fırat , İsviçreliler

————————————————————

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2013/01/20/alta-egitim-4-bin-kisiye-5-gunde-ingilizce-ogretti

Alta Eğitim, 4 bin kişiye 5 günde İngilizce öğretti
Giriş Tarihi: 20.1.2013 

2001'de kurulan Alta Eğitim, 12 yılda 4 bin kişiye 5 günde İngilizce öğretmeyi başardı. Aralarında bakanlar, milletvekilleri ve işadamları olmak üzere, birçok ünlünün bulunduğu kursiyerler, uygulanan sistemle 5 günde İngilizce konuşmayı öğrendi. "5 Günde İngilizce" markasının sahibi Alta Eğitim A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Cem Utku, Almanya'da geliştirilen ve Münih Üniversitesi ile UNESCO tarafından onaylanan programın, Türkiye'de çok başarılı bir sistem haline geldiğini bildirdi. 

————————————————————

https://www.haberler.com/unluler-5-gunde-ingilizce-konustular-3895776-haberi/

ÜNLÜLER 5 GÜNDE İNGİLİZCE KONUŞTULAR
Sizde hemen arayın ünlüler kervanına katılın, bayramdan sonra İngilizce konuşmaya başlayın
28 Ağustos 2012 Salı 11:19
İLANDIR
Sanat camiasının ünlü isimleri Nurgül Yeşilçay, Ziynet Sali, Demet Akbağ, Mehmet Aslantuğ ve Ebru Şallı ortak dertleri olan ingilizceyi 5 Günde İngilizce' de çözdüler. 
ayrıntılı bilgi için tıklayınız 
Bakanlardan CEO'lara, profesörlerden gazetecilere ve iş adamlarına uzanan binlerce referansı olan 5 Günde İngilizce programları Sadece yetişkinlerin (25 yaş üzeri) kabul edildiği, 5 gün süreli 09:00-18:00 saatleri arasında uygulanıyor. Ünlüler, sanat ve iş camiasının yanısıra siyasetçiler de 5 günde ingilizce programlarının en iyi takipçileri. 5 günde ingilizce Alta Eğitim tarafından yurt dışından getirtilmiş, Unesco ve Münih Üniversitesi(LMU) tarafından onaylı program, Ülkemizde 11 yıldır sadece Alta Eğitim A.Ş. tarafından marka tescilli olarak sunuluyor. 
İstanbulda üç merkezde şubeleri var Kendi binalarındaki Alta Plaza Beşiktaş-Yıldız, Cadebostan-Bağdat Caddesi ve Bakırköy-Capacity AVM karşısındaki merkezleri her hafta her seviyede eğitimler veriyor. 
Alta Eğitim A.Ş. de, 5 Günde İngilizce eğitimleri için yer bulmak biraz zor, yaz kayıtları kapanıyor hemen iletişime geçerseniz dil uzmanları çok ilgililer. Fiyatları da çok uygun; ayda 225 TL taksitle! www. 5gundeingilizce . com yada 444 54 86'dan ulaşabilirsiniz. Telefon numaralarını unutmanız da zor; 444 5 GÜN yani 444 54 86. Sizde hemen arayın ünlüler kervanına katılın, bayramdan sonra İngilizce konuşmaya başlayın.  iletişim için tıklayınız. 

————————————————————

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/05/03/isvicrede-bes-gunde-almanca-ogretecek

İsviçre’de beş günde Almanca öğretecek
Giriş Tarihi: 3.5.2017
Yaklaşık 15 yıl önce 'Beş günde İngilizce' yöntemini Türkiye'ye getiren Alta Eğitim Yönetim Kurulu Başkanı Utku Cem Fırat, şimdi de yurtdışına açılıyor. Alta Eğitim, faaliyete geçirdiği projesiyle söz konusu yöntemi '5 günde Almanca' olarak İsviçre'de de başlattı. Türkiye'de Beşiktaş, Caddebostan ve Bakırköy olmak üzere üç şubesinde müşterilerine programı uygulayan Alta Eğitim bu alanda bir dünya markası oluşturmak istiyor. Utku Fırat Cem, İsviçre'deki 5Day AG adlı şirketini Ocak 2017 itibarıyla hayata geçirirken, yeni ofis İsviçre'nin Zürih, Zug kentinde faaliyetlerine başladı.